Gata Havayolları ve Taşımacılık A.Ş., kargo hava taşımacılığı ve yer hizmetleri faaliyetlerinde, toplam kalite anlayışıyla ulusal ve uluslararası yasa ve mevzuat ile ticari etiği dikkate alarak, çalışanlarını, müşterilerini, tedarikçilerini, aynı gayede buluşturmak amacıyla Kalite Politikası’nı beyan eder;

Kalite yönetimi kapsamında ilgili standartlara, uymakla yükümlü olduğu ulusal ve uluslararası havacılık kurallarına ve yasal ve diğer şartlara uygun hareket eder.

Yeni talepler yaratarak pazarda var olmak ve mevcut müşteri portföyünü büyütmek için uluslararası standartlara uygun olarak verdiği hizmetleri sürekli iyileştirir.

Bu ilkeyi gerçekleştirmenin müşteri memnuniyetini sağlamaya bağlı olduğunu bilerek, etkin ve iyi eğitimli insan kaynaklarına, sürekli güncel tutulan teknolojik yatırıma sahip olmayı sürekli iyileştirmenin temel taşı olarak görür.

Hizmetlerin sunumunu ve uygunluğunu etkileyebilecek risk ve fırsatlar ile müşteri memnuniyetinin artırılması sağlar.

Şirket kültürünü benimsemiş, çözüm üreten, işini sahiplenen, bilgisini paylaşan, takım çalışmasını bilen ve katılan, kendisini sürekli geliştiren çalışanlarımızla müşterilerimizin beklentileri ve ihtiyaçları, şikayetleri doğru algılanıp değerlendirir.

Amaç ve hedeflerine ulaşmak için, tüm çalışanların katılımıyla uygun yöntem ve mümkün olan en iyi teknoloji ve kaynakları kullanır.